Zasady pielęgnacji włosów przedłużonych

Aby nie obciążać włosów przedłużonych myjemy je w pozycji pionowej, najlepiej pod prysznicem nie stosując okrężnych ruchów dłońmi tak by włosy nie uległy splątaniu. Włosy myjemy delikatnie masując opuszkami palcy miejsca miedzy łączeniami włosów. Należy szczególnie uważać myjąc włosy przedłużone w myjce fryzjerskiej. Do mycia takich włosów używamy szamponów nawilżających a po umyciu stosujemy maski do włosów, odżywki najlepiej z jedwabiem. Do włosów przedłużanych nie zaleca się stosowania kosmetyków na bazie alkoholu.

Włosy po zabiegu przedłużenia można suszyć suszarką, kręcić lokówką czy prostować prostownicą jednak zaleca się zastosowanie wcześniej balsamu chroniącego przed wysoką temperatura polecam balsam prostujący stright and easy firmy Nivea.

Rozczesujemy włosy zaczynając od ich końca przesuwamy się ku górze. Susząc włosy nie pozostawiamy włosów nie do suszonych szczególnie w miejscach ich łączenia.

Po kąpieli w morzu lub basenie należy umyć lub spłukać włosy ponieważ słona woda źle wpływa na stan naszych włosów także naturalnych.

Do czesania włosów używamy specjalne szczotki która wyczesuje nam przestrzenie miedzyzgrzewowe.

Nigdy nie należy się kłaść spać z włosami mokrymi nie rozczesanymi.

Włosy przedłużone można poddawać zabiegom stylizacyjnym można je tapirować , układać w koki oprócz tego włosy naturalne można farbować najczęściej wystarczy 15 min żeby ufarbować włosy.