Przedłużanie włosów krótkich

Zapuszczanie włosów to proces który wymaga wiele czasu i samo zaparcia, niemal każda kobieta w swoim życiu podjęła bledną decyzje o ścięciu włosów, przez wiele następnych miesięcy żałując tego faktu. Obecne innowacje w dziedzinie fryzjerstwa dają nam możliwość tego by cieszyć się pięknymi długimi włosami niemal z godziny na godzinę.  Włosy bez względu na ich długość najlepiej przedłużyć za pomocą włosów naturalnych, pochodzących  od jednej osoby tak zwanego „jednego dawcy”

Na czym polega przedłużanie włosów?

Zabieg przedłużania włosów powinien być wykonywany przez wykwalifikowana osobę. Jest to bezinwazyjna metoda, niewywołująca żadnych dolegliwości bólowych, polegająca na doczepieniu do istniejących włosów, pasemek włosów doczepianych. W ten sposób można przedłużyć włosy nawet o kilkadziesiąt centymetrów.


Najlepsze efekty można osiągnąć, przedłużając włosy sięgające ramion, ale można przeprowadzić ten sam zabieg również na włosach krótkich. Bez problemu można przedłużyć włosy nawet o około 60 cm. Przyjmuje się  ze włosy można przedłużyć już od 15 centymetrów długości.
Do przedłużenia wykorzystuje się najczęściej włosy naturalne. Najlepsze do tego celu są włosy dziewicze, które nigdy nie były farbowane, ani poddawane innym zabiegom chemicznym.

Przedłużanie krótkich włosów

Metody przedłużania włosów

Istnieje co najmniej kilka metod przedłużania włosów: metoda keratynowa, microringi, oraz clip-in. Najstarszą z nich jest keratynowe przedłużanie włosów. Do łączenia pasm naturalnych z doczepianymi wykorzystywana jest keratyna, którą nakłada się przy użyciu zgrzewarki lub pistoletu z wkładem keratynowym. Jej zaletą jest łatwe rozmieszczenie niewielkich pasemek na całej głowie. Zabieg wykonywany jest w niższej temperaturze niż przy prostowaniu włosów, dlatego nie wpływa aż tak ujemnie na ich kondycję. Metoda keratynowa pozwala na trwałe i efektywne przedłużenie włosów.

Metoda na microringi, za pomocą których przyczepia się pasemka. Microringi to niewielkie, metalowe obrączki – aluminiowe, miedziane lub z brązu, którymi przyczepiamy pasma włosów naturalnych . Zaletą tej metody jest fakt ze metoda microring jest metoda mechaniczna i nie powoduje większych trudności przy zakładaniu jak i zdejmowaniu pasm włosów doczepianych .

Na szczególne okazje, kiedy przedłużenie włosów ma być jednorazowe, można zdecydować się na doczepienie pasemek, za pomocą techniki clip-in. Plusem jest szybkość wykonania zabiegu.
—–